23.03 2018
Zmieniasz pracę Podnieś swoje kwalifikacje i zapisz się na angielski biznesowy min

Zmieniasz pracę? Podnieś swoje kwalifikacje i zapisz się na angielski biznesowy!


Współczesny rynek pracy wymaga od pracowników ciągłego doszkalania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Dodatkowe kompetencje będą szczególnie przydatne podczas zmiany pracy. Każda nowa umiejętność może być tą, która zwróci uwagę pracodawcy i zdecyduje o uzyskaniu zatrudnienia. Jedną z takich umiejętności jest angielski biznesowy.

Komu przyda się najbardziej?

Ta odmiana języka angielskiego najbardziej przyda się osobom pracującym lub szukającym pracy w międzynarodowych firmach, w których na co dzień używany jest angielski biznesowy. Będzie on pomocny również pracownikom, którzy komunikacją się w codziennej pracy z  zagranicznymi klientami lub kontrahentami. Znajomość odpowiedniego słownictwa pozwoli brzmieć bardziej profesjonalnie i będzie wzbudzała większe zaufanie u rozmówców. Jak wspomnieliśmy na początku angielski biznesowy może być również kartą przetargową w czasie poszukiwania pracy. Co ważne, przyda się on zarówno podczas szukania pracy w Polsce, jak i za granicą.

Czym różni się od standardowego angielskiego?

Zajęcia z angielskiego biznesowego skupiają się na słownictwie i wyrażeniach używanych w czasie pracy, między innymi podczas służbowych rozmów telefonicznych, wymiany maili lub negocjacji biznesowych. Czasami są one jeszcze bardziej wyspecjalizowane i polegają na nauce słownictwa dotyczącego tylko jednej konkretnej branży, na przykład finansów. Często używa się na takich zajęciach prawdziwych przykładów tekstów i rozmów o tematyce biznesowej, takich jak prasa branżowa i programy telewizyjne. Dodatkowo mogą one zawierać elementy angielskiej i amerykańskiej etykiety biznesowej i przykłady różnic kulturowych, które mogą być ważne podczas spotkań i prowadzenia negocjacji.

Jak widać, znajomość angielskiego biznesowego jest bardzo praktyczną umiejętnością zdecydowanie podnoszącą kwalifikacje osób, które ją posiadają. Z tego powodu zwiększa ona wartość pracownika na rynku pracy i stanowi mocny wpis w CV ułatwiający znalezienie nowej pracy.

Autor postu: Blog Archibalda -