Wybierając szkołę językową ważne są opinie słuchaczy. Sprawdź, co o nas mówią nasi Słuchacze.

Szymon Chrząstowski:

archibald opinie

 

Za co lubię Archibalda?:

– Za motywację do nauki: udaje mi się wstać 30 minut wcześniej, aby powtórzyć słówka do zapamiętania; bez kursu w Archibaldzie nie jestem w stanie tego zrobić!
– Za niestandardowe metody nauczania np. końcowy test podczas kursu w postaci podchodów po okolicy, w trakcie których zostałem poczęstowany słodyczami przez lektora (a kto nie lubi słodyczy?!),
– Za to, że lektorzy uczą myśleć po angielsku: kurs gramatyki okazał się również kursem logicznego myślenia i uważności na to co chce się wyrazić,
– Za to, że moja lektorka zostaje czasami ze mną chwilę dłużej po zajęciach i z uśmiechem „krzyczy” na mnie za niepoprawne użycie „a” i „the” w mailu, który proszę, aby sprawdziła,
– Za dużo śmiechu: trudno mnie rozbawić, a wielokrotnie podczas lekcji wybuchałem śmiechem.
– Za stworzenie przyjaznej atmosfery: lubię wpadać do Archibalda przede wszystkim, aby się uczyć angielskiego, ale też aby spotkać ciekawych ludzi, z którymi rozmowy bywają bardzo inspirujące,
– Za niestandardowe kursy, których nie można znaleźć w ofercie innych szkół językowych np. kurs oparty o wykłady TED. Lubię tu być 😉

 

Nicole Zygmunt

archibald opinie

 Uczęszczam do szkoły językowej Archibald od ponad 4 lat mimo mojego młodego wieku. Początkowo chodziłam na zajęcia jedynie z języka angielskiego, ale ponieważ pojawiła się nowa oferta- język hiszpański, skorzystałam również z niej.

Szkoła zapewnia dużą różnorodność  kursów kładących nacisk na inne części składowe języka, dzięki temu nauka pozostaje przyjemnością. Elastyczny grafik pozwala na wybór kursu dogodnego czasowo. Lektorzy są bardzo przyjaźnie nastawieni co wpływa na wspaniałą atmosferę panującą podczas kursów. Grupy są zróżnicowane wiekowo, co powoduje iż zajęcia są bardziej dynamiczne co pociąga za sobą także różnorodność tematów poruszanych na kursach. Jestem dwujęzyczna lecz mimo tego widzę znaczne postępy w znajomości języka, a także mogę stwierdzić że moja wiedza została uporządkowana.

Szkołę językową Archibald polecam przede wszystkim ze względu na profesjonalność pod każdym względem – organizację kursów, podejście do kursantów a także prowadzenie zajęć, a panująca wręcz rodzinna atmosfera sprawia ze nie chce się stamtąd wychodzić.

 

Aneta Wirkowska

archibald opinie

Z Archibaldem związana jestem od kilku lat i po tych kilku latach doświadczeń z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że jest to szkoła dla każdego, kto chce nie tylko skutecznie i efektywnie uczyć się języka, ale również robić to w bardzo fajnej, przyjaznej, życzliwej i bezstresowej atmosferze. Czas, który spędziłam w Archibaldzie na pewno nie mogę nazwać czasem straconym, monotonnym, czy też nieefektywnym . Wręcz przeciwnie. Zajęcia zawsze prowadzone były profesjonalnie i rzetelnie, a jednocześnie – co moim zdaniem jest bardzo istotne – w zabawnej, miłej i odstresowującej atmosferze.

Ponadto – pomijając także oczywiste kwestie, jak wykwalifikowana i zaangażowana kadra oraz dobra lokalizacja (centrum W-wy, metro) – na podkreślenie zasługuje życzliwość i otwartość pracowników biura, którzy zawsze służą pomocą i z uśmiechem na twarzy odpowiadają nawet na najdziwniejsze pytania.

 

Marcin Świerczewski

archibald opinie

Praca w międzynarodowym banku wymaga ode mnie znajomości języka angielskiego. Jej brak uniemożliwiłby mi dalszy rozwój kariery. Dla mnie Archibald to:
– doświadczony, dobrze przygotowany lektor, który lubi swoją pracę, dzięki czemu potrafi zmotywować grupę i dostosować się do oczekiwań uczestników
– szeroka oferta kursów, co pozwala mi wybrać ten, który w danym momencie najbardziej odpowiada moim potrzebom
– dogodna lokalizacja, dzięki czemu oszczędzam czas

Pozostaje mi jedno – uczyć się.

 

Marta Jurek:

archibald opinie

Swoją przygodę ze szkołą Archibald rozpoczęłam kilka lat temu. Zapisując się do szkoły byłam sceptyczna, nie była to pierwsza szkoła językowa, do której uczęszczałam ale szybko przekonałam się i zostałam tutaj na dłużej.

W Archibaldzie odpowiada mi wiele rzeczy. Program nauczania skonstruowany jest w ten sposób, że nie ma mowy o nudzie na zajęciach. Często mam wrażenie, że kończą się one za szybko, ale patrzę na zegarek, niezaprzeczalnie pokazujący upływ czasu i ze smutną miną wychodzę z zajęć. Profesjonalizm lektorów, dobre przygotowanie merytoryczne, dostosowanie do potrzeb kursanta, elastyczność oraz swoboda prowadzenia zajęć widoczna nie tylko w zakresie stosowanego słownictwa, które zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta, to są powody dla których chętnie tu wracam.

Luźny sposób prowadzenia zajęć skutkuje szybszą przyswajalnością materiału oraz włączeniem się do dyskusji wszystkich kursantów, mimo ich odmiennych opinii. Nie zdarzyło mi się uczęszczać do grupy, w której bym się nie odnalazła, śmieję się wspólnie z innymi z popełnianych błędów, jestem uciszana, ponieważ za dużo gadam i nie daję dojść do głosu innym, choć bardzo się staram. Ciągle wracam, a nawet gorzej… zaczęłam naukę kolejnego języka ponieważ nie tylko się rozwijam ale poznaję mnóstwo nowych ludzi.

 

Iwona Szustowicz

archibald opinie

Uczęszczam na kursy językowe w Archibaldzie od kilku lat. Zajęcia są prowadzone bardzo ciekawie. Metoda nauki bardzo mi odpowiada. Pozwala ona słuchaczom przyswoić jak najwięcej wiedzy. Mówi się tylko po angielsku. Mogę zarekomendować każdego lektora, z którym miałam zajęcia. Ale szczególnie cenię dwóch: dzięki Izie zaczęłam czytać po angielsku, a dzięki Ewie (m.in.) zdałam egzamin CAE. Pomoc, jaką moja grupa otrzymała od lektorki przed egzaminem, daleko wykraczała poza jej obowiązki. Poświęcała nam nawet swój wolny czas. Od kilku lat do Archibalda uczęszcza także mój syn. Zaczął, kiedy był jeszcze w gimnazjum, i kontynuuje zajęcia, ucząc się już w liceum. Mimo że uczęszcza do jednej z lepszych szkół w Warszawie, to dopiero w Archibaldzie nauczył się swobodnie rozmawiać i wypowiadać na każdy temat. Archibald dał mu świadomość, że naprawdę umie mówić po angielsku. Firma wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom kursantów. Na naszą prośbę w tym roku stworzono specjalną grupę dla młodzieży. A najbardziej zadziwiające jest to, że moje dziecko, które nie przepada za szkołą (typowe, co?), nie może się doczekać rozpoczęcia zajęć ze swym ulubionym lektorem. Myślę, że dla nas Archibald stał się trochę czymś więcej niż tylko szkołą językową.

 Mateusz Stępnik

archibald opinie

Przy skrzyżowaniu dwóch linii metra, w centrum miasta – czy może być lepsza lokalizacja? Chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie. Przygoda z Archibaldem zaczyna się w rejestracji i już na samym początku miła niespodzianka – Karta Słuchacza za zniżkami, w tym na kino:). Na tym przygoda się nie kończy: na każdych zajęciach ciekawa dyskusja (nie raz zabrakło nam czasu, tak się rozgadaliśmy!), bajkowa atmosfera no i angielski. Myślę, że wystarczy kilka słów – pure English, pure pleasure.

 

Karolina Petryka

archibald opinie
 

Jestem bardzo zadowolona z nauki w Archibald. Długo szukałam szkoły językowej, która spełniałaby moje oczekiwania. Szkołę polecił mi kolega z pracy – dzięki temu jestem i będę kursantką Archibalda. Cenię szkołę za bardzo dobrą skuteczność nauki i podejście do słuchaczy. Szczerze polecam naukę w Archibald. Już po pierwszym kursie widzę efekty nauki i śmiało mogę podróżować i porozumiewać się w obcym języku.

 

Iwona Burzyńska

archibald opinie

Zaczęłam kolejny kurs w Archibaldzie, ponieważ jest to szkoła na serio. Lektorzy dużo wymagają, ale też bardzo dużo dają od siebie. Indywidualnie podchodzą do każdego słuchacza, co pozwala na zbudowanie solidnych podstaw i ciągły rozwój. Mój angielski z każdymi zajęciami staje się coraz lepszy. Dodatkowym udogodnieniem jest lokalizacja szkoły – 2 minuty do metra.

 

 

Janusz Jabłonowski

archibald opinie

Uczęszczam na kurs angielskiego w Archibaldzie od dwóch lat. Przez ten czas bardzo polubiłem tę szkołę:) Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na uczących tam lektorów. I nie chodzi mi tylko o to, że są doskonale przygotowani merytorycznie i świetnie uczą. Tu jest coś więcej – ta szkoła ma swój klimat i atmosferę. Nigdy nie zdarzyło mi się nudzić na lekcjach w Archibaldzie – niezależnie, czy miałem jednego dnia dwie, trzy czy cztery godziny zajęć, cały czas coś się na nich działo i nie było czasu żeby spojrzeć na zegarek. Ponadto sama tematyka zajęć jest bardzo różnorodna: oprócz regularnych kursów chodziłem tu na przykład na kurs konwersacyjny, oparty na materiałach z konferencji TED. Do tego dochodzą jeszcze darmowe godziny konwersacji, z których zawsze staram się korzystać. Zdecydowanie polecam wszystkim tę szkołę.

 

Marta Sobczak-Zych

Uczę się w Archibaldzie już ponad 15 lat. Na kursach tej szkoły przygotowałam się do certyfikatów CAE i CPE. Największym atutem szkoły są jej lektorzy: cierpliwi, pomysłowi, otwarci na zróżnicowane potrzeby słuchaczy. Uczyłam się w Archibaldzie będąc na studiach, pracując, i niezależnie od możliwości czasowych i finansowych, zawsze mogłam znaleźć coś dla siebie.

Aktualnie rozpoczęłam naukę na kursie hiszpańskiego, ponieważ wiem, że sposób nauczania stosowany w Archibaldzie jest dla mnie najbardziej odpowiedni.

 

Jolanta Czajkowska

Dlaczego Archibald? Dla mnie jest prawie jak drugi dom, ale nie tylko dlatego, że spędzam tu dużo czasu na świetnych zajęciach, i nie dlatego, że namówiłam męża, potem siostrę, a w końcu syna na kurs w Archibaldzie (tak jak ja, po pierwszym semestrze postanowili tu zostać). Przede wszystkim dlatego, że w Archibaldzie czujesz się jak u siebie. To wszystko za sprawą wyjątkowych ludzi. Mam bowiem wrażenie, że na kursy tutaj zapisują się ludzie niebanalni. Nigdzie nie spotkałam tylu wspaniałych i interesujących pasjonatów języka angielskiego. A wiadomo, że nic tak nie motywuje do nauki jak towarzystwo podobnych ci szaleńców. Największą jednak wartością tej szkoły są jej lektorzy. Wszyscy już wiedzą, że są rewelacyjni, ale to jeszcze nic. Oni niczego się nie boją! Przekonałam się o tym, kiedy wpadliśmy na szalony pomysł zorganizowania „innego” kursu, dostosowanego do potrzeb wymagających słuchaczy. Zwykle nauczyciele unikają tego rodzaju zajęć, bo nietypowe, bo wymagają ogromnego wkładu pracy, bo po co, przecież znowu można dać jakieś kserówki. Ale nie tu. Lektorzy w Archibaldzie lubią takie wyzwania. Był błysk w oku i hasło: „zróbmy to!”

Co było potem, jest już naszą słodką tajemnicą. Mogę tylko powiedzieć, że to był niezapomniany tydzień. Dlatego moja dewiza to : rodzina, praca i Archibald. Nie zawsze w tej kolejności:).

 

Joanna Błaszczyk

Do Archibalda trafiłam poprzez przyjaciół, ale z dużą dozą niepewności. Po dwóch miesiącach uczestnictwa w kursie, spokojnie mogę polecić tę szkołę. A czemu?

Zapisałam się na kurs ponieważ chciałam przełamać bariery przed mówieniem, które 2 miesiące temu wydawały się nie do pokonania. Już po pierwszych zajęciach byłam zadowolona z wyboru. Forma prowadzenia zajęć, indywidualne podejście dzięki małej grupy sprawiły, że opory stopniowo malały. Duży nacisk położony został na mówienie, a brak biegu za materiałem pozwalał czuć się swobodnie i sprzyjał luźnym rozmowom w czasie zajęć, które to wzbogacały moje słownictwo i zmniejszały bariery. Doceniam ogromne zaangażowanie i zapał lektorów, gdyż zajęcia były prowadzone z różnymi nauczycielami, co pozwoliło osłuchać się z językiem i nabrać śmiałości w mówieniu przy obcych.

Zajęcia w pełni prowadzone po angielsku, włącznie z gramatyką, która była objaśniana klarownie i przejrzyście. Wspaniała atmosfera w czasie zajęć.

 

Michał Skwarek

Bardzo dobrze czuję się w tej szkole, dlatego uczę się od kilku lat. Jestem zadowolony, że zawsze mogę wybrać kurs, który odpowiada pod względem czasu, w którym się odbywa, jak również lektora z którym chciałabym mieć zajęcia. W czasie zajęć jest zawsze dobra atmosfera, która wpływa na moje zaangażowanie w naukę. Doceniam również świetną lokalizację, która pozwala mi szybko dotrzeć do szkoły w godzinach szczytu.

 

Anna Gosławska – Hrychorczuk

Nauka w Archibaldzie to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą się nauczyć języka, bądź udoskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Lektorzy w pełni profesjonalni, zaangażowani i otwarci, co powoduje, że atmosfera na zajęciach naprawdę sprzyja nauce. Oczywiście najbardziej cieszy efekt, który przy systematycznym udziale w kursach jest widoczny. Łatwy kontakt z biurem obsługi, a także idealne położenie szkoły czyni Archibalda świetnym miejscem na realizacje swoich lingwistycznych ambicji.