Zachęcamy do przeczytania wybranych opinii o lektorach i lektorkach Archibalda.
Są one zaczerpnięte z anonimowych ankiet oceny kursu.

Co najbardziej podoba Ci się  na zajęciach, w których uczestniczysz?

 

Najbardziej? Wszystko :). Podjąłem naukę angielskiego z wielkimi obawami po bardzo długiej przerwie. I jestem zachwycony! Doskonale prowadzone zajęcia! W czasie zajęć nie ma straconej ani sekundy – cały czas coś się dzieje. Lektorka potrafi zarazić swoją pozytywną energią całą grupę. Robimy bardzo dużo różnorodnych ćwiczeń, do tego zawsze są prace domowe (ze szczegółowymi opisami zwrotnymi naszych błędów)
i zawsze jakaś zaskakująca historia do przeczytania. Nie wspominam już o doskonałym przygotowaniu merytorycznym prowadzącej. Te zajęcia to nie tylko doskonały kurs angielskiego (nie wiem, czy ‚tylko’ pasuje do ‚doskonały’ 🙂 ) – to porcja energii na cały tydzień i dodatkowo zajęcia, które rozwijają (ciekawe tematy do dyskusji, ciekawe materiały, ciekawe lektury do domu). Mam gorącą nadzieję, że w kolejnym semestrze nasza grupa będzie miała zajęcia z tą samą prowadzącą. Super zajęcia!

 

Profesjonalizm i kreatywność lektora. Zaangażowanie, umiejętność stworzenia dobrej atmosfery. Lektor jest miły, uprzejmy. Na każdych zajęciach daje z siebie 100%, aż chce się brać udział w zajęciach.

 

Świetna organizacja zajęć, bardzo ciekawa, dynamiczna, bez chwili na nudę. Otwartość, dopasowywanie się do indywidualnych potrzeb słuchaczy. Pełne zaangażowanie. Gdybym od samego początku uczyła się jęz. angielskiego w taki sposób, na pewno teraz byłabym na poziomie proficiency. 🙂

 

Karolina jest zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć, starając się, aby stworzone dla nas zadania angażowały naszą wyobraźnie, rozwijały słownictwo z różnych dziedzin i umożliwiły korektę błędów, które popełniamy. Bardzo ważne jest, że są interesujące – nauka by była efektywna powinna zawierać elementy zabawy, które Karolina w bardzo wyważony sposób wprowadza na zajęciach.

 

Profesjonalizm lektora, wiedza i umiejętności tłumaczenia zawiłości językowych; – przyjemna atmosfera, dobry kontakt ze słuchaczami Dziękuję Pani Annie za cierpliwość i fajne zajęcia!

 

Myślę, że to dzięki pani Kasi zajęcia są tak ciekawe aż chce się chodzić na kurs 🙂 Zdecydowanie wybrałam bym Panią Kasie przy następnym kursie. Zajęcia prowadzone są w bardzo przyjaznej atmosferze. Dużo rozmawiamy, śmiejemy się i żartujemy przez co nauka języka staje się łatwiejsza. Nie używamy języka polskiego na zajęciach co jest bardzo wielkim plusem 🙂 Ogólnie jestem bardzo zadowolona z kursu.

 

Swoboda z którą lektor przekazuje nam wiedzę oraz brak presji ze strony grupy, jeśli się czegoś nie wie (to zasługa lektora, który dostosowuje sposób prowadzenia zajęć do całej grupy, nie wykluczając nikogo, nawet jeśli niektóre osoby mają problem z wymową bądź słownictwem).

 

Na każdych zajęciach jest dużo nowych słówek oraz idiomów, możemy nauczyć się żywego języka. Test sprawdzający w trakcie kursu był autorski, zawierał polecenie napisania krótkiego tekstu, co uważam za dużą zaletę. Tematy dyskusji są zróżnicowane, nie trzymamy się kurczowo podręcznika, co sprawia że zajęcia nie są monotonne.

 

Wyraźnie widoczne jest nastawienie i pomoc nam – słuchaczom – w zrozumieniu tematu, w ułatwieniu zapamiętywania słów. Ponadto zauważalna jest duża praca, aby uatrakcyjnić nam zajęcia, wymyślanie nowych metod pracy, zadań, gier, mających na celu naukę w sposób przyjemny, ciekawy
i niezwykle skuteczny. Dzięki temu nawet początkowo nieatrakcyjny temat, okazuje się, że może być tak poprowadzony, że jest ciekawy i zajmujący. Patrycja stosuje metody wypróbowane, ale też wciąż poszukuje innych rozwiązań. Osobiście bardzo doceniam ten wkład pracy, bo zajęcia są ciekawe, z chęcią w nich uczestniczę, a jednocześnie wychodzę z zajęć z poczuciem, że sporo się nauczyłam.

 

Perfekcyjne przygotowanie na zajęciach oraz systematyczne przygotowanie i sprawdzanie prac domowych. Konsekwencja w profesjonalnym podejściu do zajęć. Trzymanie odpowiedniego poziomu zajęć np. mówienie tylko po angielsku.

Bardzo sympatyczna lektorka. Przygotowuje ciekawe tematy tak aby nie były oklepane. Zapisuje wszystkie nowe słówka które pojawiły się na zajęciach żeby później je utrwalać. Bardzo dobry kontakt z grupą. Ogólnie lektor z którym warto mieć zajęcia. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze mieć z nią zajęcia:).

 

Ciągłe sprawdzanie przygotowania słuchaczy, gry pomagające od razu zapamiętać nowy materiał, częste pytania i rozmowy pomagające od razu wprowadzać do użytku nowe słownictwo i struktury gramatyczne, wielkie urozmaicenie zajęć co sprawia, ze nigdy nie są nudne, częste powtórzenia materiału z minionych zajęć dzięki czemu zapamiętuje się go trwale, znajomość i wykorzystywanie psychologicznych mechanizmów zapamiętywania i uczenia się. Wydaje się, że język angielski i uczenie go to prawdziwa pasja lektorki.

 

Najbardziej podoba mi się profesjonalizm Emilki i poważne podejście do zajęć co jednocześnie nie wyklucza swobody i luzu. Lubię prace domowe które wymagają od lektora więcej pracy a od nas większej mobilizacji pomimo braku czasu. Podoba mi się wypisywanie przez Emilkę naszych błędów które dostajemy w formie do dalszej nauki i powtarzania. Doceniam opracowanie nowych tematów i indywidualne podejście w obecnym kursie.

 

Niesamowita energia i zaangażowanie! Świetnie poprowadzone zajęcia! Bardzo logiczne i usystematyzowane przekazywanie wiedzy, umiejętności ćwiczone na wiele sposobów. Różnorodność doboru metod i technik. Bardzo dobrze poprowadzony cykl zajęć.

 

Monika zadaje dużo prac domowych na dodatkowych materiałach, które pomagają pracować nad słownictwem i mobilizują do pracy. Jest zawsze przygotowana, dba o komfort wszystkich uczestników zajęć, bowiem każdy ma możliwość wypowiedzi, DOSKONALE panuje nad pracą w grupach. Wprowadza słownictwo upiększające wypowiedzi, nie tylko słownictwo zw. z danym tematem. Mam nadzieję, że mój następny kurs poprowadzi Monika.

Dzięki miłej i luźniej atmosferze oraz czasem nutce współzawodnictwa udaje się bardzo łatwo przyswajać materiał. Atmosfera jest celująca, tak samo jak kontakt ze słuchaczami. Dodatkowo do każdego słuchacza stosuje się indywidualne podejście, dzięki temu osoba z problemami w zrozumieniu materiału szybko je pokonuje, co finalnie skutkuje pozytywnie na tę osobę i całą grupę, bo dzięki takiemu zachowaniu zajęcia idą sprawniej.

 

Dużo mówienia i powtarzania, utrwalania słówek dzięki czemu szybciej i łatwiej się je zapamiętuje. Pozytywne nastawienie i wieczny uśmiech prowadzącej motywuje bardzo do nauki i zachęca do wypowiadania się na temat omawianych zagadnień. Prowadzi zajęcia w taki sposób, żeby każdy miał możliwość mówienia – nie da się przesiedzieć biernie zajęć.

 

Dobry kontakt lektora z słuchaczami, dzięki czemu słuchacze chętniej w sposób aktywny uczestniczą w zajęciach. Pozytywną rzeczą jest duży nacisk kładziony na praktyczne użycie zdobytej wiedzy.

 

Bardzo dobrze prowadzone zajęcia, nasza Lektorka zwracała uwagę, abyśmy mówili jak najwięcej, uczyła nas płynnego wypowiadania się, poprawiała naszą wymowę, mobilizowała do nauki konsekwentnie wymagając odrabiania prac domowych. Zajęcia wzbogacane były różnymi grami, konkursami etc, co znakomicie urozmaicało lekcje. Dużo nauczyłam się podczas tych 2 kursów z Panią Agatą.

 

Stała, wysoka forma lektora od kilku semestrów, umiejętność budowania dobrych relacji ze słuchaczami a przy tym orientacja na cel: skuteczną naukę języka angielskiego, wysokie wymagania i umiejętność motywowania do nauki/odrabiania prac domowych.

 

Karolina idealnie łączy przyjazną i wesołą atmosferę na zajęciach z nauczaniem. Różnorodność zadań sprawia, że zajęcia są ciekawe i zaskakujące w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jednocześnie, Karolina przekazuje dużo wiedzy merytorycznej. Choć w zajęciach bierze udział wiele osób, można liczyć na indywidualną ocenę wypowiedzi, wskazanie dobrych elementów, jak i tych do poprawy.