25.04 2017
blog archibald picture it

Picture it


Kiedy nie uczę, to szwędam się przez długie godziny po zakamarkach miasta i robię zdjęcia. Włócząc się w weekend po małym miasteczku za Warszawą, przyszedł mi do głowy pomysł na kolejny wpis. W angielskim, słowo picture funkcjonuje zamiennie ze słowem photograph. Wyobraźcie sobie (picture it), że w tak niepozornym słówku drzemie co najmniej z pół tuzina wyrażeń, które przydadzą się nie tylko fotografom.

Chociażby na takiej randce – kobiecie, która cieszy nasze oko można powiedzieć, że jest śliczna jak obrazek (She looks a picture!). Natomiast po spotkaniu, najlepszemu kumplowi trzeba koniecznie nakreślić całą sytuację (the big picture), aby był w pełni poinformowany (put him in the picture), bo przecież nie ma nic gorszego jak nie być w temacie (out of the picture).

No i na koniec, obowiązkowo należy upewnić się, czy aby na pewno wszystko zrozumiał (Did you get the picture?), zwracając uwagę na fakt, że wybranka jest nie tylko inteligenta, ale jest też okazem zdrowia (She looked a picture of health).

 

Autor wpisu i zdjęcia: Maciek Trzeciak – lektor Archibalda

Autor postu: Blog Archibalda -


W dniach 23.05 (czwartek) - 24.05 (piątek)

Biuro Obsługi Słuchacza będzie nieczynne.

Szkolimy się 👩‍🎓👨‍🎓