04.03 2014

Photobomb


Wszyscy już zapewne wiedzą, że najważniejszym wydarzeniem tegorocznych Oscarów było selfie zaimprowizowane przez gospodynię ceremonii Ellen DeGeneres i wykonane ręką Bradleya Coopera.

Kładąc się do łóżka w niedzielę nie wiedzieliście, że obudzicie się w zupełnie innej rzeczywistości – selfie ponoć spowodowało przestój w działaniu Twittera i zostało retweeted ponad dwa miliony razy zanim impreza się skończyła, bijąc wszelkie rekordy popularności i wyprzedzając dotychczasowego lidera udostępnień – zdjęcie Baracka Obamy w objęciach żony po drugiej prezydenckiej wygranej.

Onieśmieleni rozmachem oscarowego dzieła entuzjaści fotek „z rąsi” niewątpliwie już zaczęli pozbywać się bezużytecznych smartfonów, era selfie dobiega oficjalnie końca,  możemy zatem przejść do innego fotograficznego słowaphotobomb, czyli przypadkowego lub zaplanowanego wejścia komuś w kadr. Brat Lupity Nyong’O photobombed oscarowe ujęcie, jako osoba zupełnie niezwiązana z przemysłem filmowym. Kevin Spacey na tym samym zdjęciu wygląda wprawdzie jakby znalazł się tam mimochodem, ale jego prawdziwe photobombing miało miejsce tu. Podczas oscarowej gali doszło nawet do zaciętej walki na najlepszego photobombera, którą ponoć wygrał Benedict Cumberbatch tym skokiem, choć Jared Leto walczył do samego końca.

Poniżej parę przykładów użycia słowa w tytułach artykułów. Pamiętajcie też o wymowie: [ˈfəʊtəʊbɒm]

Beyonce photobombed a fan’s picture midway during her concert in Rod Laver Arena in Melbourne Park last week
Jared Leto and His Oscar Photobomb Anne Hathaway On The Red Carpet
Whale of a time: Juno the beluga whale flashes big smile in hilarious wedding photobomb

Watch Movie Online Logan (2017)

Autor postu: Blog Archibalda -