03.06 2014

Oh, cheeky!


Tak zareagujemy, gdy ktoś poczęstuje nas sarkastycznym komentarzem, ale lubimy się na tyle, że potrafimy docenić bystrość i dowcip naszego dręczyciela. Witty put downs mogą być zupełnie autorskim dziełem, ale możemy też skorzystać ze starych, dobrych i sprawdzonych przytyków.Watch Justice League vs. Teen Titans (2016) Full Movie Online Streaming Online and Download

Jeśli ktoś ma intelektualnie wolniejszy dzień, możemy zapytać (dla ułatwienia korzystając z question tag, co nie będzie wymagało odpowiedzi) You’re not the sharpest knife in the drawer, are you? Niezliczone wariacje tego wyrażenia (wśród długiej listy innych epitetów) znajdziecie tutaj.

Look like you’re enjoying it! możemy złośliwie zaordynować komuś, kto ewidentnie nie czerpie przyjemności z tego, co akurat robi (wskazówka dla nauczycieli: uwaga świetnie sprawdza się na pisemnym teście końcowym, rzucona z pretensją zza czytanej gazety).

Gdy usłyszymy pytanie, na które odpowiedź jest oczywista, rewanżujemy się równie oczywistym pytaniem Is the Pope Catholic? (inne warianty tutaj).

Ludziom o słabych nerwach, ale mocnym w gębie, którzy nie znoszą, gdy ktoś im się przygląda, polecam Why don’t you take a picture, it’ll  last longer!

Fani serialu Friends mogą odbyć sentymentalną wycieczkę za każdym razem, gdy ktoś mówiąc rozpryskuje ślinę: Say it, don’t spray it! (tak to leciało w serialu) lub spożywa słodką przekąskę: A minute on the lips, forever on the hips! (tak to leciało w serialu)

Dwa następne pytania zakładają znajomość idiomów, do których się odnosimy: How do you like it up the tree? insynuuje, że ktoś has gone cuckoo, czyli stracił władzę nad umysłem, zresztą w tej sytuacji wystarczy sugestywnie zakukać. W tych samych okolicznościach możemy również dociekać Where’s your trolley?, nawiązując do wyrażenia to be off your trolley.

Na koniec docinek oparty na pun. Can I have some cheese with that whine? powiemy komuś kto marudzi, bo słowo whine (narzekać) wymawiamy tak samo jak wine (wino).

Dziękuję wszystkim cheeky monkeys (Marta, Dyson, Rafał) za kreatywne obrzucanie mnie wyzwiskami ????

Autor postu: Blog Archibalda -