29.05 2018
Nauka języka angielskiego – kurs grupowy czy indywidualny 1

Jaki kurs językowy wybrać? grupowy czy indywidualny?


Prawie w każdej szkole językowej możemy wybrać czy chcemy uczyć się w grupie, czy może oko w oko z lektorem na kursie indywidualnym. Obie formy zajęć mają wiele zalet i decydując się na którąś z nich, musimy wziąć pod uwagę nasze preferencje oraz założenia naszej nauki. W dzisiejszym wpisie przyglądamy się grupowym i indywidualnym kursom języka angielskiego.

Grupowy kurs języka angielskiego

Zdecydowana większość osób zapisuje się na kurs języka angielskiego w grupie. Jest to opcja tańsza niż kurs indywidualny, uczymy się w określone dni, o określonych porach, a współpracując z innymi uczestnikami kursu przełamujemy barierę w mówieniu w obcym języku. Dzięki współpracy w parach lub grupach, nawiązujemy nowe znajomości, dyskutujemy i wymieniamy opiniami na różnorakie tematy oraz uczymy nowych form wypowiedzi. W dobrej szkole językowej cała lekcja powinna odbywać się wyłącznie w języku nauki, czyli w przypadku kursu języka angielskiego – po angielsku. Skuteczność nauki zależna jest także od liczebności grupy. W małych grupach trzeba być aktywnym, a lektorowi łatwiej jest kontrolować  i korygować wszystkie wypowiedzi słuchaczy. Jeśli ktoś lubi rywalizację, to też jest to dobry wybór. Inne osoby w grupie sprawiają, że chcemy być lepsi i uczymy się więcej, zdobywając lepsze wyniki w testach.

Indywidualny kurs języka angielskiego

Naukę w trybie indywidualnym wybieramy zwykle wtedy, gdy nie pasują nam godziny zajęć grupowych, musimy nauczyć się specjalistycznego języka lub przygotować do wystąpień w języku angielskim. Kurs indywidualny jest nieco droższy, ale lektor przygotowuje program kursu wyłącznie dla nas i dostosowuje go do naszych potrzeb. Jest to opcja także dla osób, które rozprasza nauka w grupie. Na indywidualnych kursach językowych możemy poświęcić więcej uwagi zagadnieniom, z którymi nie radzimy sobie najlepiej. Często kurs indywidualny jest swego rodzaju coachingiem językowym. Indywidualne zajęcia to także kursy języków mniej popularnych, na które nie ma zbyt wielu chętnych. W tym wypadku mamy dużą szansę na zajęcia z native speakerami.

W Centrum Języków Obcych Archibald oferujemy zarówno grupowe kursy języka angielskiego, jak i indywidualne. Jeśli masz problemy z podjęciem decyzji, zapytaj naszych specjalistów, a podpowiemy ,które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Autor postu: Blog Archibalda -