19.11 2020
czy warto uczyc sie angielskiego raz w tygodniu

Czy warto uczyć się angielskiego tylko raz w tygodniu i jaki związek ma to z kotem?


75 minut raz w tygodniu

Utrzymanie stałego kontaktu z językiem obcym nawet w minimalnym wymiarze czasu, przynosi zauważalne efekty. Kiedy nie używamy języka obcego regularnie, nasz mózg zapomina słowa oraz struktury i zatracamy umiejętność “myślenia” w danym języku. Aplikacje do nauki są jak najbardziej pomocne, ale one nigdy nie zastąpią ożywionej konwersacji na różne tematy z codziennego życia, ani nie pomogą przezwyciężyć nieśmiałości w mówieniu.

Kurs języka angielskiego, który odbywa się raz w tygodniu, przez 75 minut (jak podróż na jednym  bilecie komunikacji miejskiej) to minimalny czas nauki, dzięki któremu nie stracisz tego, co już umiesz i nadal będziesz rozwijać swoją wiedzę i płynność mówienia.

Skup się

Aby wynieść z lekcji jak najwięcej nowych umiejętność musimy się skupić. Kurs angielskiego raz w tygodniu zaplanowany jest w godzinach popołudniowo-wieczornych, tak by po załatwieniu wszystkich spraw, można było spokojnie się skoncentrować i poświęcić tylko nauce. Dzięki temu, że kurs odbywa się online w wirtualnej klasie, nie tracisz czasu na dojazd i zyskujesz dodatkowe minuty na odrobienie zadanej pracy domowej. 

Efektywność dzięki małej grupie

Nasze kursy języka angielskiego odbywają się tylko w mini i małych grupach. Tylko takie rozwiązanie przyniesie Ci wymierne efekty. Lektor jest dostępny dla każdego, w każdej chwili i na bieżąco poprawia błędy słuchaczy. W małej grupie także łatwiej poczuć swobodę, a poziom stresu automatycznie się obniża, dzięki czemu czujesz się pewniej niż miałoby to miejsce w większej grupie. Mała liczba uczestników kursu angielskiego sprawia też, że lektor, prowadząc kurs, może tak dostosować poruszane tematy, by były bardziej interesujące i odpowiadające potrzebom danej grupy,  a jednocześnie realizować zaplanowany program kursu.

1 raz w tygodniu vs. kurs regularny 2 razy w tygodniu

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy kurs angielskiego raz w tygodniu się opłaca i wyniesiesz z niego wymierne korzyści to przyrównajmy go do posiadania kota (psa jeśli jesteś a dog person*).

Czyż nie zauważyłeś ile korzyści daje Ci posiadanie puchatego zwierzaka?

Nie zawsze masz czas, chęci i warunki, by pozwolić sobie na dwa miękkie i przytulne osobniki, ale już ten jeden sprawia, że twoje życie staje się lepsze. Zawsze lepszy jeden niż żaden. W naszych kursach online może wziąć udział tylko osoba, która wykupiła kurs, ale możemy Ci zdradzić, że w regulaminie nie ma nic o zwierzętach:).  Tak samo też, jak zwierzak, nasz kurs angielskiego raz w tygodniu jest tani w utrzymaniu.

 

Dowiedz się więcej o naszym nowym kursie

I zapisz się nie wychodząc z domu!

 

*a dog/cat person = psiarz/kociarz

Autor postu: Magda -