• Polski
  • English
22 828 76 76
Logowanie

02.06 2017
trump blogpg

Covfefe


Dawno się tak nie uśmiałam, jak podczas czytania historii niedawnego tweeta Donalda Trumpa. Aktualny POTUS (President of the United States) nie rozstaje się ze smartfonem i tweetuje od rana do wieczora, na bieżąco dostarczając pożywki mediom. Jednak ten komunikat: ‘Despite the constant covfefe’ wzbudził niemałą konsternację i rozbawienie. Jako że tweet pojawił się tuż po północy, najbardziej prawdopodobnym jest wytłumaczenie, że prezydent przysnął pisząc słowo coverage  i nie dokończył wątku, ale Internet nie wybacza i hasztag #covfefe oraz niezliczone memy rozmnożyły się zanim POTUS usunął wpis.

Gdyby nie to, że chodzi o Twittera, i że z całą pewnością doszło do zabawnej wpadki, można by uznać, że Trump jest fanem vaguebooking /ˈveɪɡbʊkɪŋ/ . Vaguebooking to domena Facebooka – chodzi o wpisy tajemnicze, nieprecyzyjne lub dramatyczne, które prowokują zatroskane lub zaciekawione reakcje znajomych. Słowa można użyć jako czasownika, np. He’s vaguebooking again. Should I call and ask what’s happened? oraz rzeczownika: I’ve unfollowed all the vaguebookers on my FB page, they were doing my head in. Mówiąc zwyczajnym językiem, takie zachowanie nazwalibyśmy attention seeking, a osobę – attention seeker.

Jest jeszcze jedno zjawisko z mediów społecznościowych, które dorobiło się własnej nazwy – humblebragging. To niby żartobliwy, krytyczny lub autoironiczny tekst, którego celem jest tak naprawdę zwrócenie uwagi na coś, z czego jesteśmy dumni. Podaję przykłady za internetowym słownikiem oksfordzkim:

All of the dresses I thought about wearing are too big! #humblebrag

She humblebragged about how ‘awful’ she looks without any make-up.

Również to wyrażenie ma swój odpowiednik w pozawirtualnym świecie. Taka niebezpośrednia metoda wypraszania pochlebstw to fishing for compliments.

P.S. Żona POTUS-a to FLOTUS (First Lady of the United States).

Autor postu: Ewelina Hanyż – lektorka Archibalda

zdjęcie: txmx 2 via photopin (license)

Avatar
Autor postu: Blog Archibalda -