18.12 2014

Celeb’s Anatomy


Odkąd efeski szewc Herostrates stał się pierwszym oficjalnym terrorystą w dziejach ludzkości podpalając Artemizjon (jeden z siedmiu cudów świata) tylko po to, by okryć się wieczną (nie)sławą, wielu podobnych mu desperatów różnych się brzytew chwytało, aby również przejść do nieśmiertelności.

Dzisiaj już nie trzeba się aż tak wysilać. Dzisiejszy showbusiness wręcz toruje ewentualnym zainteresowanym drogę do popularności, katapultując ich w jej kierunku za pomocą przeróżnych reality oraz talent shows, w czym wiernie sekundują mu tabloidy wynosząc pączkujących gwiazdorów do statusu jeśli nie boskiego, to co najmniej nadludzkiego.

Przeglądając ostatnio angielską prasę ilustrowaną postanowiłam się przyjrzeć, jak opisywani są celebryci na najbardziej podstawowym poziomie – ich aparycji. I okazuje się, że widocznie my i oni ulepieni jesteśmy z nieco innej gliny – bo tak: 

  • we have a mouth – they have a pout
  • we comb our hair – they show off their locks or tresses
  • we brush our teeth – they flash their pearlies (!)
  • we have stomachs – they flaunt their abs (or even six-packs)
  • while we’re sitting on our bottoms, they show off their booties
  • we have bodies – they have frames or physiques (or sometimes curves)
  • we wear glasses, they wear specs
  • we have tattoos, they have tats

 

Ponadto istnieją też takie części ciała, z których zwykły śmiertelnik na co dzień raczej nie korzysta – natomiast celebryta i owszem: tu warto by wymienić choćby cleavage (dekolt, lub dokładnie rzecz biorąc „przedziałek” między piersiami) czy obowiązkowo midriff  (czyli po prostu obnażony brzuch).

Jeśli w zestawieniu z tymi ociekającymi glamem celebryckimi częściami ciała wasze własne nogi /włosy /okulary wydały Wam się teraz okropnie nudne, to na pociechę pamiętajcie, że zgodnie ze starożytną zasadą „what goes up must come down” celebryci któregoś dnia zapłacą cenę swojego gwiazdorstwa, a upadek, zniesławienie, pomówienie, czy odejście w niepamięć staną się ich, a nie Waszym udziałem.

Że o losie Herostratesa już nie wspomnę … (kara śmierci + damnatio memoriae: http://pl.wikipedia.org/wiki/Damnatio_memoriae)

PS) Rozwiązanie zagadki z ostatniego felietonu:

Baby Skyler – after Skyler White in Breaking Bad

Baby Brody – after Nicholas Brody in Homeland

Baby Violet – after Violet Crawley, Dowager Countess of Grantham, in Downton Abbey

Baby Katniss  – after Katniss in The Hunger Games

photo credit: studebaker2008 via photopin cc

Autor postu: Blog Archibalda -