Dzień zabaw z Archibaldem!

dzień zabaw z archibaldem

 

To już kolejny rok, kiedy z radością zapraszamy do Archibalda na wspólny rodzinny dzień dla naszych najmłodszych Słuchaczy, ich rodziców oraz rodzeństwa w wieku 4-12 lat.

Zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców przygotowaliśmy niezapomniane atrakcje. Podczas, gdy dzieci będą uczestniczyły w wybranych warsztatach, rodzice będą mogli skupić się na warsztacie z pedagogiem specjalnym i terapeutą bilateralnej inteligencji – Agatą Sekulską.

 

 Termin: 22 maja 2016

Miejsce imprezy: siedziba Centrum Języków Obcych Archibald,

ul. Bagno 2, Warszawa obok stacji metra Świętokrzyska

Plan imprezy:

10:30 – 11:00 – przybywanie dzieci i rodziców

11:00 – 12:00 – warsztat psychologiczny dla rodziców „ Jak zmysły wzroku i słuchu wpływają na proces uczenia się”

11:00 – 12:00 – warsztaty dla dzieci do wyboru

12:00 – 13:00 – otwarte zajęcia dla dzieci w towarzystwie rodziców: malowanie buziek i tatuaży, skręcanie baloników modelarskich, tworzenie kukiełek, zabawy teatralne, zamykanie dzieci w bańce mydlanej

13:30 – zakończenie imprezy

 

opis warsztatów:

Warsztat 1 „Zabawa w teatr”
Warsztat przeniesie dzieci w tajemniczy świat teatru, gdzie będą mogły przebierać się w baśniowe kostiumy i na chwilę zostać aktorami na scenie specjalnie stworzonego na tę okazję teatrzyku. Będą profesjonalne kostiumy i charakteryzacja. Podczas zajęć, dzieci wykonają także kukiełki teatralne.

 

Warsztat 2 „Sztuka Afryki”
Zajęcia plastyczne przybliżające amerykańskie i afrykańskie zwyczaje oraz tamtejszą sztukę. Podczas warsztatu dzieci wykonają indiańskie łapacze snów, które według wierzeń mają właściwości magiczne. Będzie także okazja do stworzenia afrykańskich masek.

 

Warsztat 3 „Nie taki mokry lód”
Warsztat dla małych naukowców i miłośników chemii. W jego trakcie dzieci wykonają kilka eksperymentów badając właściwości fizyczne suchego lodu i zmieniając stany skupienia substancji. Sprawią, że zamieni się on w biały obłok, który zamkną w bańce mydlanej, a część chmury posłuży do umycia głowy, czyli prawdziwy prysznic w chmurze. Sprawią też, że łyżka zacznie wydawać piszczące dźwięki. Na koniec samodzielnie stworzą substancję, która jest trochę cieczą, a trochę ciałem stałym.

 

Warsztat 4 „Warsztaty międzykulturowe”
Na zajęciach dzieci zostaną wprowadzone w temat podobieństw i różnic między ludźmi poprzez zabawy plastyczne, manualne oraz gry ruchowo-taneczne. Część warsztatów będzie prowadzona w języku obcym, po to by dzieci znalazły się w sytuacji niezrozumienia, co będzie wstępem do rozmowy o uczuciach towarzyszących komunikacji i znalezieniu się w nowej sytuacji językowej. Dzieci m.in. poznają mapę świata, stworzą wizerunki ludzi i porozmawiają o różnicach oraz podobieństwach między nimi.
Zajęcia poprowadzi Nadia – nauczycielka nauczania początkowego z Ukrainy.

 

Warsztat 5 „Kukurydziany angielski”
Warsztaty plastyczne z angielskim to forma zabawy połączonej z naturalną nauką języka. Podczas spotkania najmłodsi będą tworzyć figurki zwierząt z chrupek kukurydzianych. Chrupki są kolorowe i nietoksyczne, dzięki czemu nawet najmłodsi będą mogli ulepić swojego ulubionego stwora.  Podczas zabawy dzieci będą nazywać zwierzęta, ich części ciała, kolory, a przy okazji uczyć się komunikacji w języku angielskim.
Warsztat przeznaczony jest dla dzieci o różnym stopniu zaawansowania językowego.

 

Warsztat 6 „Angielski z native speakerem dla dzieci starszych”
Warsztat z językiem angielskim poprowadzi native speaker. Na spotkaniu dzieci zapoznają się z kulturą anglojęzyczną i będą miały okazję usłyszeć autentyczny akcent. Warsztat będzie ciekawą przygodą dla dzieci i niezapomnianym doświadczeniem.

 

Warsztat 7 „Hiszpański dla dzieci młodszych”
Podczas zabawy i gry (bingo, kalambury) dzieci będą miały okazję zetknąć się z językiem hiszpańskim. Poznają podstawowe słowa: liczby, kolory i dni tygodnia. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci, które nie uczą się hiszpańskiego i ma za zadanie pokazać, że uczenie się języka hiszpańskiego nie jest wcale trudne.

 

Warsztat 8 „Hiszpański dla dzieci starszych”
Celem warsztatu jest zapoznanie z podstawami języka hiszpańskiego. Podczas zajęć dzieci poznają ciekawostki o kulturze Hiszpanii, jej tradycje i zwyczaje. Poprzez ciekawe aktywności sprawimy, że dzieci pokochają język hiszpański 🙂

 

Warsztat dla rodziców
Często nie zdajemy sobie sprawy co przeszkadza naszym dzieciom w koncentracji i nauce.
Dźwięki, które dla nas są nieistotne mogą im bardzo przeszkadzać, a co gorsza dzieci nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Na warsztacie dowiedzą się Państwo, jak zmysły słuchu i wzroku wpływają na proces uczenia się i jak rodzic może wspomóc swoje dziecko. Będzie także okazja do poznania ćwiczeń, które pomogą dzieciom w nauce i które samodzielnie można wykonywać w domu.

Warsztat poprowadzi Agata Sekulska – pedagog specjalny, certyfikowany terapeutą JIAS, terapeuta wygaszania odruchów INPP, terapeuta bilateralnej integracji.

 

Zgłoszenia

 

Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa w imprezie oraz wskazanie warsztatu, w którym Państwa dziecko najchętniej wzięłoby udział. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Na zgłoszenia i potwierdzenie przybycia czekamy do 18 maja pod adresem: elzbieta.witkowska@archibald.pl

 

Podczas imprezy będą wykonywane zdjęcia, celem udokumentowania wydarzenia, które mogą zostać umieszczone na stronie www.archibaldkids.pl oraz na stronie firmowej na Facebook-u, a także wykorzystane w materiałach promocyjnych i marketingowych szkoły. Potwierdzenie udziału w imprezie jest jednoznaczne ze zgodą na zamieszczenie zdjęć w w/w miejscach.

 

Serdecznie zapraszamy!

Archibald zastrzega sobie prawo do zmian w planie warsztatów.

Galeria dnia zabaw z 2015 roku