Dzień zabaw z Archibaldem!

dzień zabaw z archibaldem

 

 

To już kolejny rok, kiedy z radością zapraszamy do Archibalda na wspólny rodzinny dzień dla naszych najmłodszych Słuchaczy, ich rodziców oraz rodzeństwa w wieku 4-12 lat.

Podczas, gdy dzieci będą uczestniczyły w zaplanowanych warsztatach, rodzice będą mogli skupić się na
warsztacie z Martą Hendzel – pedagogiem, trenerem, mentorem.

26 marca 2017
godz. 10:30-13:30
Centrum Języków Obcych Archibald,
ul. Bagno 2, Warszawa

 

Plan imprezy:

10:30 – 11:00 – przybywanie dzieci i rodziców

11:00 – 12:00 – warsztat psychologiczny dla rodziców „Jakie umiejętności i kompetencje rozwijać
u dzieci i młodzieży, aby w dorosłym życiu dały sobie radę w ciągle zmieniającym się świecie?”

11:00 – 12:00 – warsztaty dla dzieci do wyboru:

Warsztat 1. „Latawce”

Warsztat 2. „3, 2, 1… (Re)-Akcja!”

Warsztat 3. „Dziwna fizyka”

Warsztat 4. „Kukurydziany angielski”

Warsztat 5. „Angielski z native speakerem dla dzieci starszych”

Warsztat 6. „Hiszpański dla dzieci młodszych”

12:00 – 13:00 – otwarte zajęcia dla dzieci w towarzystwie rodziców: skręcanie baloników modelarskich, robienie chmurzaków, zajęcia otwarte „Światem rządzi chemia” oraz zajęcia otwarte „Dziwna fizyka”

13:30 – zakończenie imprezy

 

 

Opis warsztatów:

Warsztat 1 „Latawce”
Podczas zajęć dzieci wykonają profesjonalne latawce – leciutkie i bardzo kolorowe! Fruwające maszyny ozdabiać można piórkami, paciorkami, dzwoneczkami, czy kolorowymi wstążeczkami, a wszystko po to, by poszybowały w górę w całej swojej krasie! Dzieci uczą się łączenia różnych elementów, technicznego myślenia i precyzji.

Warsztat 2 „3, 2, 1… (Re)-Akcja!”

Warsztat dla małych naukowców i miłośników chemii. Pewien naukowiec powiedział kiedyś, że „Światem rządzi chemia”. Czym jest tak naprawdę ta uznawana jeszcze 200 lat temu za magię nauka i co kryje się pod tajemniczym określeniem „reakcje chemiczne”? Dzieci poznają odpowiedź dzięki przeprowadzeniu kilku efektownych eksperymentów.

Warsztat 3 „Dziwna fizyka”

Zajęcia to podróż do świata fizyki i związanych z nią zaskakujących zjawisk. Mali naukowcy będą mieli m. in. okazję przyjrzeć się z bliska zjawisku jakim jest rozłożenie siły ciężkości, oprócz tego udowodnimy dzieciom jak silne potrafi być surowe jajko, a także przeciągniemy przez balon wykałaczkę w naukowy sposób. Zajęcia te stanowić będą przekrój przez tematy związane z fizyką, poprzez pokazanie zaskakujących i na pierwszy rzut oka nieprawdopodobnych eksperymentów.

Warsztat 4 „Kukurydziany angielski”
Warsztaty plastyczne z angielskim to forma zabawy połączonej z naturalną nauką języka. Podczas spotkania najmłodsi będą tworzyć figurki zwierząt z chrupek kukurydzianych. Chrupki są kolorowe i nietoksyczne, dzięki czemu nawet najmłodsi będą mogli ulepić swojego ulubionego stwora. Podczas zabawy dzieci będą nazywać zwierzęta, ich części ciała, kolory, a przy okazji uczyć się komunikacji w języku angielskim. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci o różnym stopniu zaawansowania językowego.

Warsztat 5 „Angielski z native speakerem dla dzieci starszych”

Warsztat z językiem angielskim poprowadzi native speaker. Na spotkaniu dzieci zapoznają się z kulturą anglojęzyczną i będą miały okazję usłyszeć autentyczny akcent. Warsztat będzie ciekawą przygodą dla dzieci i niezapomnianym doświadczeniem.

Warsztat 6 „Hiszpański dla dzieci młodszych”

Podczas zabawy i gry (bingo, kalambury) dzieci będą miały okazję zetknąć się z językiem hiszpańskim. Poznają podstawowe słowa: liczby, kolory i dni tygodnia. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci, które nie uczą się hiszpańskiego i ma za zadanie pokazać, że uczenie się języka hiszpańskiego nie jest wcale trudne.

Warsztat dla rodziców:
„Jakie umiejętności i kompetencje rozwijać u dzieci i młodzieży, aby w dorosłym życiu dały sobie radę w ciągle zmieniającym się świecie?”
Zapraszamy rodziców, którzy chcą wychować swoje dzieci tak, żeby w przyszłości były one niezależnie myślącymi dorosłymi ludźmi.
Czy piątki i szóstki dają gwarancję tego, że nasze dziecko znajdzie pracę po skończeniu edukacji?
Jak bardzo to, czego uczy się dziś w szkole, będzie aktualne za 10 lat?
Jakie warunki do rozwoju stworzyć dziś, żeby dziecko umiało dopasować się do świata, którego jeszcze nie znamy?
Na te i wiele innych pytań podczas warsztatu odpowie pedagog, trener, mentor – Marta Hendzel.

 

Zgłoszenia

Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa w imprezie oraz wskazanie warsztatu, w którym Państwa dziecko najchętniej wzięłoby udział. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Na zgłoszenia i potwierdzenie przybycia czekamy do 22 marca pod adresem: biuro@archibaldkids.pl

Serdecznie zapraszamy!

Podczas imprezy będą wykonywane zdjęcia, celem udokumentowania wydarzenia, które mogą zostać umieszczone na stronie www.archibaldkids.pl oraz na stronie firmowej na Facebook-u oraz Instagramie, a także wykorzystane w materiałach promocyjnych i marketingowych szkoły. Potwierdzenie udziału w imprezie jest jednoznaczne ze zgodą na zamieszczenie zdjęć w w/w miejscach.

Archibald zastrzega sobie prawo do zmian w planie warsztatów.

 

Zdjęcia z poprzednich edycji: